İştiraklerimiz

Sirius Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Üretim A.Ş.

2021 yılında daha iyi daha temiz bir dünya yaratmak misyonuyla kurulan Sirius yüksek performanslı fotovoltaik modül üreticisidir. Temel amacı, teknolojik gelişmeleri Sirius yakından takip ederek yüksek kalitede ürünleri müşterilerine sunmak, üretim kapasitesini arttırmak ve satış sonrası hizmet kalitesinde müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarabilmektir.

www.siriuspv.com

ELİN Yenilenebilir Enerji Sistemleri A.Ş.

ELİN Yenilenebilir Enerji Sistemleri A.Ş., ELİN Grup iştiraklerinin güçlü yapılarından biri olarak, uzun yıllardır edinilmiş tecrübe ile kazanmış olduğu itibar, güçlü mali yapısı ve saygın kimliği ile Türkiye’de ve Yurt dışında Yenilenebilir Enerji Sistemlerine anahtar teslim çözümler sunmak, bu konuda araştırma-geliştirme yapmak ve satış sonrası hizmetler sunmak amacıyla kurulmuştur.

www.elinenerji.com.tr

İNŞEL Elektrik Taahhüt Ticaret Limited Şirketi

İNŞEL; 1991 yılından itibaren Ankara’da, Orta Gerilim ve Alçak Gerilim Elektrik malzemeleri, OG/AG ve Zayıf Akım Kabloları, Aydınlatma Armatürleri, Elektrik Anahtar-Prizleri sektöründe Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen üreticilerinin çözüm ortaklığını yapan, bu konuda teknik destek sağlayan bir kuruluştur.

www.insel.com.tr

Elsun Energy

Elin Group’un Avrupa’ya açılan kapısı niteliğindeki Ejsun Energy, her türlü tesisin elektrik enerjisi ihtiyaçları doğrultusunda projelendirme, taahhüt , danışmanlık ve anahtar teslim kurulum(EPC) gibi hizmetleri uluslararası standartlara uygun bir şekilde sunmak amacıyla kurulmuştur.

www.elsunenergy.com

Elin Filo Oto Kiralama Turizm İşletme Nakliye İthalat İhracat Pazarlama ve Ticaret A.Ş.

Elin filo 2012 yılında uzun dönem Araç kiralama hizmetleri vermek amacıyla kurulmuştur. Filo kiralama hizmetimiz ile; müşterilerimize ayrıcalıklı araç ve filo çözümleri sunarak kurumsal hayatta başarıya ulaşmalarında onlara yardımcı olmak misyonundadır. Yüksek hizmet standardını Türkiye genelinde sağlamak ve bu hizmetleri müşteri ihtiyaçlarına göre özelleştirerek sektörde fark yaratan uygulamalarla öne çıkma prensibi, bizimle çalışmak için tercih nedeni olmuştur.

www.elinfilo.com.tr

Afta Enerji Üretim A.Ş.

%100 sermayesi Elin A.Ş.’ye ait olan Afta Enerji Üretim A.Ş. Konya Karapınar’da kurmuş olduğu 13,72 MW Lisanslı santrali ile Güneş Enerjisinden Elektrik Üretmektedir.

Solana Enerji Üretim A.Ş.

%100 sermayesi Elin A.Ş.’ye ait olan Solana Enerji Üretim A.Ş. Konya Karapınar’da kurmuş olduğu 3,08 MW Lisanslı santrali ile Güneş Enerjisinden Elektrik Üretmektedir.

Afta Enerji Üretim A.Ş. ve Solana Enerji Üretim A.Ş. olarak 600 MW Lisanslı kapasitenin tahsisi için TEİAŞ tarafından 2015 yılında gerçekleştirilen Güneş Enerjisi ön lisans yarışmasında ortalama 1.967.870 TL / MW, toplam 23.693.164,60 TL TEİAŞ katkı payı ödemeyi taahhüt ederek yarışmada kapasite almaya hak kazanmıştır.

Konya ili Karapınar ilçesinde kurulmuş olan tesisler Karapınar Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı (YEKA) içerisinde faaliyete girmiş ilk Güneş Enerji Santralleri olma özelliği taşımaktadır.

Kurulu gücü 16,80 MWp olan santralin yıllık 27.516.000 kWh enerji üretmesi öngörülmektedir. Üretmiş olduğu yenilenebilir enerji sayesinde 11.760.000 kg CO2 karbon emisyon kazanımı sağlamaktadır.

CanlД± Destek