Savaş Elgin YALI

Elin Anonim Şirketi’nin Kurucusu ve Ebedi Başkanı

Girişimciliği, etkileyici öngörüleri ve iyi mühendisliği ile iş dünyasında özel bir yeri olan, ülkesini ve ülkesinin insanlarını seven, bu ülkeden kazandıklarıyla her daim istihdamın artmasına yönelik kaynak aktaran, insan yetiştirmenin sermayeden daha değerli olduğuna inanan Elin Anonim Şirketi’nin Ebedi Başkanı…

12.06.1951 Erciş Van – 03.11.2020 Ankara

Savaş Elgin YALI, 1976 yılında Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Yüksek Okulu (bugünkü Gazi Üniversitesi) Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyeti sonrasında Orman Bakanlığı Orüs Kurumu’nda Elektrik Kontrol Mühendisi olarak çalışmış, ardından memurluk görevinden istifa ederek özel sektörde 1978-1980 yılları arasında Özok Kolektif Şirketi’nde Denizli Şehir Şebekesi işleri Şantiye Şefliği görevini üstlenmiştir.

1980-1981 yılları arasında Vatani görevini Asteğmen rütbesiyle Elazığ İnşaat Emlak dairesinde Elektrik Kontrol Mühendisi olarak yapmıştır.
Vatani görevini tamamlayıp, üniversite tahsilinden sonra ismini ve logosunu defterlerine çizdiği, hep hayali olan Elin Anonim Şirketi’ni, 1981 yılı Kasım ayında Ankara’da kurmuştur.
İş hayatında daima, küresel ve yenilikçi bir tavır sergilemiştir.
Olaylara akıl yürüterek bakmak ve kararlarını verirken kimseden etkilenmemek temel stratejilerindendi.
Katma değerli işler yaparak, ülke ekonomisine ve şirketlerine katkıları ile sürdürülebilir kalıcı istihdamı sağlamak daimi hedefiydi.
Şirketlerini, etik kurallara uygun bir rekabetle büyütüp, müşteri memnuniyetinin bilincini tüm personellerine aşılayıp, müşterileri için vazgeçilmez, rakipleri için örnek teşkil eden bir noktaya taşımıştır.
Geleceği olan şirketlerin kişilere bağlı olmayacağı, kurumsallığın öneminin bilinciyle, sektöründe ilk ISO Kalite Yönetim Sistemini kurarak öncü olmuştur.
Şirketlerini müşteri odaklı kurumsal bir yapıya taşıyarak amacına ulaşmıştır.
Kendisini Saygı ve Sevgiyle Anıyoruz….

Merhum Savaş Elgin YALI beyefendinin bazı sözleri

  • Biz en büyük değil, en iyi olmayı hedefliyoruz…
  • Sektörümüzde akla gelen ilk marka olmalıyız…
  • Faaliyet gösterdiğimiz iş kollarında öncü olmalıyız…
  • Müşterilerimize her koşulda en iyi ve en kaliteli hizmeti sunmalıyız…
  • Teknolojik gelişmelere süratle ayak uydurmalıyız…
  • İnsan yetiştirmek çok zordur, yetişmiş kimseyi kolay kaybetmeyin kazanmaya çalışın.
  • İtibarımızı parayla satın almadık, asla para için kaybetmemeliyiz…
  • Paranın satın alamayacağı en pahalı şey Tecrübedir…
  • Mezarlıklar “ben olmadan işler yürümez” diyenlerle dolu…

SAVAŞ ELGİN YALI Eğitim ve Kültür Vakfı

Üniversitede eğitim gören ancak maddi imkanlardan yoksun çocukların eğitim ve öğretimlerini temin için burs vermek, nakdi yardımlar yapmak, barınma, beslenme, sağlık gibi ihtiyaçlarına yardımcı olmaktır.
Eğitim ve öğretim döneminde olan çocuk, genç ve yetişkinlerin akılcı, bağımsız düşünebilen, çağdaş, araştırmacı bireyler olarak yetişmesine katkıda bulunmak, iyi bir eğitim almalarını ve meslek sahibi olmalarını sağlamak, maddi imkansızlıklar sebebiyle okuyamayan kişileri destekleyerek, eğitim ve öğretimlerine devam edebilmeleri için gerekli maddi imkanları sağlamaktadır.
Belirli başarı düzeyinin üzerindeki çocuk, genç ve yetişkinlerin yurtiçi ve yurtdışı her türlü eğitim ve sosyal aktivitelere katılma gibi imkanlara sahip olmalarını sağlamak.

CanlД± Destek